Kafa, po stopách pramatky všetkých káv

Kafa, po stopách pramatky všetkých káv

RARITNÝ, VÝNIMOČNÝ A SENZORICKY VYVÁŽENÝ KLENOT
Kafa je exkluzívna káva, ktorá sa vyrába len v obmedzenom množstve pre najnáročnejších a tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne. Jej výnimočná chuť vás zaujme pretrvávajúcou intenzitou, ide o bohatú kávu pre ozajstných znalcov. Intenzívne kvetinová 100 % Arabica s náznakmi medu, datlí a čerešne. Kto by si ju nechal ujsť? Pomalé praženie kávových zrniek Kafa zachováva jej senzorické vlastnosti a je tajomstvom jej vyváženej vône, chuti a tela.

Kafa je jednou zo najvyberanejších káv na svete. Jej cenné bobuľky pochádzajú z prvej, pôvodnej rastliny, z ktorej vznikli všetky ostatné kávovníky. Dnes ešte stále rastie v etiópskych pralesoch. Aj vďaka tamojším obyvateľom, ktorí ju po celé generácie starostlivo opatrujú.

REZERVÁCIA UNESCO
Kafa je malý región v Etiópii s veľmi nízkou produkciou kávy na hektár. Zrnká sa zbierajú ručne a vyberajú sa len najzrelšie plody. Región Kafa je zaradený medzi svetové dedičstvo UNESCO a je uznaný aj ako biosférická rezervácia.

DIZAJNOVÉ DOPLNKY
Kafa si jednoznačne zaslúži aj exkluzívnu prezentáciu. Doplnky navrhnuté štúdiom Klass vyzdvihujú jej unikátne charakteritiky na podnebí, prirodzené sušenie a pomalé praženie, keď sú kávové zrná obalené horúcim vzduchom a jemne pražené. Vďaka tomu je zachovaná aróma.

Foto: Lavazza 2/2019 | 49

KAFA

KAFA

Kafa, prvá káva ZemeKafa, prvá káva ZemeKafa rastie prirodzene v etiópskom pralese.Vyrastá z originálnej rastliny kávovníka, ktorá je pôvodomvšetkých druhov kávy. Jedinecný pôžitok zmyslov.