Gaetano Marzotto prijíma ocenenie za celoživotné dielo 2019

Gaetano Marzotto prijíma ocenenie za celoživotné dielo 2019

Gaetano Marzotto, prezident skupiny Santa Margherita Wine Group, získal „Cenu za celoživotné dielo 2019“ na 15. odovzdávaní cien Meininger Awards „Excellence in wine & spirit“.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo v sobotu 16. marca 2019 v Düsseldorfe, večer pred začiatkom jedného z najvýznamnejších veľtrhov na svete Prowein. Galavečera sa zúčastnilo viac ako 600 hostí, medzi ktorými boli aj popredné medzinárodné osobnosti z vinárskeho sveta.

Cenu, ktorá bola udelená v predchádzajúcich rokoch medzinárodným vinárskym hviezdam ako Gina Gallo, Miguel A. Torres, Fritz Keller, barón Philippe de Rothschild, Angelo Gaja, Margrit Biever-Mondavi a Marvin R. Shanken, pridelila porota odborných novinárov od vinárskeho vydavateľa Meininger Verlag. Ich tituly zahŕňajú časopisy ako Weinwirtschaft, Wine Business International, Sommelier a Weinwelt. Porota sa rozhodla oceniť vynikajúci úspech, ktorý dosiahol Gaetano Marzotto vo svojej dlhoročnej kariére vo vinárskom sektore.

Gaetano, spolu so svojimi bratmi Stefanom, Nicolom a Lucou, dokázali priniesť prestíž rodinnému podniku, ktorý zdedili, a budovať ho s víziou, vášňou a obetavosťou. Vďaka jednému z najväčších investičných plánov v histórii talianskeho vína (od roku 2005 do súčasnosti viac ako 242 miliónov eur, čím aj zdvojnásobili zamestnanosť) pretransformovali skupinu Santa Margherita Wine Group do jednej z najvýznamnejších súkromných spoločností v Taliansku.

„Som nesmierne hrdý na to, že som získal toto ocenenie ako uznanie mojej práce," komentoval Gaetano Marzotto. „Nevnímam to ako osobné ocenenie, ale skôr uznanie tvrdej práce a oddanosti mojich bratov, Stefana, Nicola a Lucu spolu s viac ako 380 ľuďmi, ktorí s nami pracujú každý deň v Taliansku a v zahraničí. Spolu tvoríme sen nášho zakladateľa, môjho starého otca Gaetano, a robím ho ešte väčším a ambicióznejším."