Bronz pre Blue Stamp zo San Francisca

Bronz pre Blue Stamp zo San Francisca

Začiatkom roka 2020 získal rum Blue Stamp na prestížnej súťaži Francisco World Spirits Competition (SFWSC) bronzovú medailu.

Blue Stamp pochádza z dielne Frederica Bestela, Master Blendera slávnych rumov z exotického ostrova Maurícius. Získava sa destiláciou melasy z cukrovej trstiny dopestovanej výlučne na ostrove. Následne zreje v sudoch z Južnej Afriky, v ktorých pred tým vyzrievali fortifikované vína.

Blue Stamp je výnimočný svojou jemnou arómou sušeného ovocia v kombinácii s praženými makadamovými orechmi. Chuť je komplexná, lahodná, vyvážená, postavená na ovocí s minerálnym záverom.

Rum si zachováva osobitý charakter a reprezentuje oblasť svojho pôvodu. Pri jeho tvorbe sa Frederic zameral na vytvorenie odlišnej chute, ktorá si svojou jedinečnosťou získala hodnotiteľov súťaže SFWSC.

Pozrite si kompletnú ponuku rumov na Spiritplanet.

Rum Blue Stamp

Rum je vyrobený podľa špecifických požiadaviek pána Chládeka, majiteľa Corner & Co v limitovanom počte. Každá fľaša nesie jedinečné číslovanie a podpis master blendera.

A prečo názov Blue Stamp? Na ostrove Maurícius vydali 21. septembra 1847 poštovú známku, ktorá je dnes považovaná za klenot filatelistického sveta. Tento deň vyšli dve známky. Oranžovo červená v hodnote jednej penny a tmavo modrá, ktorá mala hodnotu dvoch pencí. Každý exemplár bol vydaný v počte 500 kusov. Navrhol ich Joseph Osmond Barnard a na oboch je vyobrazená kráľovná Viktória.

Dostupné filatelistické pramene uvádzajú, že tzv. Modrého Maurícia sa zachovalo 12 exemplárov a oranžovo červených 14-15 kusov. Väčšina z nich je v rukách súkromných zberateľov, niektoré sa dostali aj do oficiálnych zbierok alebo múzeí. Názov rumu Blue Stamp je zárukou kvality, pod ktorú sa podpisuje pečať ich tvorcov a zároveň je výnimočný, tak ako slávna známka Modrý Maurícius.