ABK6 je najlepší koňak roku 2019

ABK6 je najlepší koňak roku 2019

Koňaky ABK6 sa tradične umiestňujú na popredných miestach v súťažiach. Tento rok sa 21. mája v Londýne vyhlasovali World Drinks Awards. ABK6 VS a ABK6 XO Renaissance získali prvé miesta vo svojich kategóriách: kategória VS a kategória XO.

Cognac ABK6 XO RENAISSANCE sa stal „World Best Cognac 2019 & World Best XO 2019 of the category“. Koňak ABK6 VS sa teší z titulu „World Best VS 2019 of the category“.

Pôvodné pivnice, kde zreje koňak, sú staré viac ako 100 rokov, no technológia v tejto pálenici patrí medzi tie najmodernejšie v Cognacu. ABK6 bol založený v 90. rokoch vizionárom Francizom Abecassisom. Tento producent koňaku označuje svoje produkty ako Single Estate Cognac, všetko prebieha na jednom pozemku a z vlastného hrozna – 250 ha, 23 pivníc, 3 500 sudov z limousine dreva. Rodina Abecassisovcov je jedným z najväčších vlastníkov pôdy a vinohradov v centrálnej oblasti Champagne.

Hrozno pochádza hlavne z oblastí Grande Champagne a Petit Champagne (podoblasti Cognacu) a na výrobu koňaku sa pestujú hlavne odrody Ugni Blanc a Colombard. Technológia v ich pálenici patrí medzi tie najmodernejšie v Cognacu. Firmu riadi mladá, len 27-ročná Elodie Abecassis, ktorá je vo svojom veku najmladšou riaditeľkou pivníc v celom regióne.

 ABK6 Cognac VS Pure Single

ABK6 Cognac VS Pure Single

Tento koňak je zmesou 3 – 7 rokov starých koňakov a má krásnu zlatú farbu s jantárovými odleskami. Na začiatku vám aróma učaruje nótami marhúľ a čerstvého hrozna a postupne sa rozvinie smerom k vôňam jemného korenia a ovocných koláčov. Podnebie je svieže a elegantné, pomerne výrazné a s výnimočne dlhou dochuťou.

 Obj. č. 40200346367_0700DB

Viac
 ABK6 Cognac XO Renaissance

ABK6 Cognac XO Renaissance

Koňak má farbu starého tmavého mahagónu so zlatými odleskami a arómu plnú vôní, v ktorých dominuje sušené ovocie, orechy a tóny sladkého drievka, ktoré sa ďalej rozvíjajú do vône korenia a ovocných koláčov. Chuť tohto vzácneho destilátu je plná a jemná, no zároveň elegantná, s tónmi pomarančovej kôry a fíg a so záverom dubového dreva a korenia.

 Obj. č. 140200346831_0700DB

Viac