Sú vína z ríbezlí, čučoriedok a brusnice zdravé?

Sú vína z ríbezlí, čučoriedok a brusnice zdravé?

Ovocné vína sú samostatná kapitola vo svete vína. Kedysi sa ovocné víno vyrábalo viac menej len v domácich podmienkach z toho, čo sa pestovalo v záhrade. Mnohí z dedinského prostredia iste pamätajú ako potajomky pochlipkávali ovocné víno u babky zo skleneného decáka.

Ovocné vína sa môžu vyrábať z rôznych druhov ovocia a môžu byť v kategórii šumivých vín, ľahkých suchých až po sladké vína. Na Hawai sa vyrába ananásové víno, v Austrálii šumivé mangové a na Floride je populárne limetkové víno. Dnes sa takmer sedemsto vinárstiev v USA zaoberá výrobou ovocných vín, produkciou cidera a medoviny. Boone´s Farm, patrí pod vinárstvo Gallo, je dnes najväčším producentom ovocných vín.

Aké sú zdravotné benefity ovocných vín

Výskumy dokazujú, že deci ovocného vína znižuje riziko demencie a pomáhajú pri riedení krvi. Obsahuje veľa vitamínov a má antioxidačné účinky. Avšak pozor by si mali dávať diabetici, pretože niektoré ovocné vína môžu obsahovať viac cukru.

Jesť denne dávku čerstvého ovocia je prospešné pre ľudské zdravie. Najkvalitnejšie ovocné vína sa vyrábajú z čerstvého ovocia bez konzervantov a enzýmov.

Aj u nás sa ovocné vína stávajú čoraz viac vyhľadávanými. Vznikajú nové vinárstva, ktoré sa zaoberajú výrobou ovocných vín.

Priaznivé účinky ovocných vín:

Brusnicové víno – brusnice majú schopnosť znižovať celkový cholesterol a tvz. „zlý“ LDL cholesterol. Obsahujú flavonoidy, ktoré zabraňujú infekcii močových ciest. Odporúča sa denne vypiť pohár brusnicovej šťavy alebo vína.

Víno z arónie  – je výborné pri anémii a žalúdočných ťažkostiach. Sú zdrojom vitamínu C a posilňujú obranyschopnosť organizmu.

Čučoriedkové víno – v Japonsku sa odporúča piť čučoriedkové víno pre lepšiu pamäť a zrak. Taktiež obsahuje vitamíny A, C a magnézium.

Ríbezľové víno – víno z čiernych ríbezlí podporuje tvorbu červených krviniek, zlepšuje imunitu a štartuje celé telo.

Rakytníkové víno – o rakytníku sa hovorí ako o zázračnom ovocí 21. storočia. Rakytník má antidepresívne a antistresové účinky. Obsahuje vitamíny, kyselinu listovú a 60 rôznych antioxidantov.

"Víno vo všeobecnosti a to nielen ovocné, má priaznivé účinky na ľudský organizmus. Čiže ovocné víno rozhodne a pozitívne vplýva na ľudské telo a organizmus." Viac v článku Zoznámte sa s vinárstvom Miluron."

Miluron Rakytníkové víno

Miluron Víno z čiernych ríbezlí - ríbezľové víno

Červené víno - ovocné víno - sladké - Slovensko

Ríbezľové víno je vyrobené výlučne z bobuľového ovocia - čiernych ríbezlí, považovaných za jedno z najzdravších ovocí v našich končinách a to pre vysoký obsah vitamínov, minerálov a ďalších pre organizmus životne dôležitých látok. S prenikavou a najmä prirodzenou vôňou, rubínovo-červenou farbou a hravými prírodnými kyselinkami, ktoré sú starostlivo vyvážené zbytkovým cukrom, vyčaruje harmóniu zmyselných chutí, až výnimočný chuťový vnem.

Obj. č. 500110702067_075

Viac o víne
Miluron Rakytníkové víno

Miluron Cuvée - Čučoriedka & Arónia

Červené víno - ovocné víno - polosladké - Slovensko

Lahodné ovocné víno, ktoré predstavuje splynutie chutí čučoriedky a arónie čiernoplodej. Vďaka správnemu vzájomnému pomeru dvoch vín vzniklo Cuvée Čučoriedka & Arónia. Víno tmavofialovej farby sa na úvod predstaví intenzívnym nádychom sviežosti čučoriedky, zavŕšené príjemnou trpkosťou arónie. Vďaka svojim prednostiam naše Cuvée zmierňuje stres a blahodárne vplýva na ľudský organizmus. Plody arónie priaznivo pôsobia na kardiovaskulárny systém, napomáhajú správnemu fungovaniu štítnej žľazy a ovplyvňujú pevnosť a pružnosť ciev. Vysoký podiel horčíku v čučoriedkach podporuje zdravú funkciu nervov a svalov a tlmí depresie. Spojením čučoriedky a arónie vzniklo jedinečné víno, ktoré sa vám postará o zážitok chutí.

Obj. č. 500110702029_075

Viac o víne
Miluron Rakytníkové víno

Miluron Rakytníkové víno

Biele víno - ovocné víno - suché - Slovensko

Unikátny a jedinečný skvost vinárstva Miluron. Plod rakytníka patrí medzi rastliny s neprekonateľným obsahom vitamínu C. Plody rakytníka obsahujú aj rôzne ďalšie vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty či stopové prvky. 

Obj. č. 500110702173_050

Viac o víne