Koňak ABK6 svetovou jednotkou

Koňak ABK6 svetovou jednotkou

Cognac ABK6 získava neustále veľké množstvo ocenení v popredných svetových súťažiach. Najnovšie sa tešíme z úspechov z Londýna International Wines and Spirits Competition, kde ABK6 dosiahli ocenenia v štyroch kategóriách.

Najlepší Cognac ABK6 XO Renaissance 

Cognac ABK6 XO Renaissance bol vyhlásený za najlepší koňak za rok 2019 vo svete World Best Cognac of 2019,  IWSC Cognac Trophy 2019 a získal zlatú medailu. Neuveriteľný úspech.

Medaile pre Cognac ABK6 VS VSOP 

Cognac ABK6 VSOP VS získali vo svetovej konkurencii 91 bodov a strieborné medaile. ABK6 Cognac VS Pure Single nájdete v eshope Spiritplanet.sk.

ABK6 je majiteľom aj malého koňakového domu Leyrat. Cognac LEYRAT XO Elite bol ocenený porotou a udelili mu 95 bodov a zlatú medailu. Gratulujeme!

O spoločnosti ABK6

ABK6 je rodinný podnik s viac ako storočnou tradíciou produkcie tohto vzácneho destilátu. Bol založený v 90-tych rokoch vizionárom Francizom Abecassisom. Tento producent koňaku, označuje svoje produkty ako Single Estate Cognac - všetko prebieha na jednom pozemku a z vlastného hrozna -2 50 ha, 23 pivníc, 3500 sudov z  limousine dreva. Rodina Abecassis je jedným z najväčších vlastníkov pôdy a vinohradov v centrálnej oblasti Champagne. Hrozno pochádza hlavne z oblastí Grande Champagne a Petit Champagne (podoblasti Cognacu) a na výrobu koňaku sa pestujú hlavne odrody Ugni Blanc a Colombard. Pôvodné pivnice, kde zreje koňak sú staré viac ako 100 rokov, no technológia v tejto pálenici patrí medzi tie najmodernejšie v  Cognacu. Firmu riadi mladá len 27 ročná Elodie Abecassis, ktorá je vo svojom veku najmladšou riaditeľkou pivníc v celom regióne.

Rodina ABK6 v súčastnosti vlastní a spravuje koňaky LeyratReviseur, ABK6, Grands Domaines a vodku Ekiss.

El Coto Coto de Imaz Gran Reserva  2012

ABK6 Cognac XO Renaissance 40%

Francúzsko - koňak, 0,75 l

Farba starého, tmavého mahagónu so zlatými odleskmi. Aróma plná vôní, dominuje sušené ovocie, orechy a tóny sladkého drievka typická pre takto staré koňaky. Rozvíja sa do vône korenia a ovocných koláčov. Chuť je plná a jemná, no zároveň elegantná, tóny pomarančovej kôry, fig so záverom dubového dreva a korenia.

 Obj. č. 140200346831_0700DB

Viac o koňaku
ABK6 Cognac VS Pure Single

ABK6 Cognac VS Pure Single 40%

Francúzsko - koňak, 0,75l
 
Zmes 3 – 7 rokov starých koňakov. Koňak zlatej farby s jantárovými podtónmi. Na začiatku vám aróma učaruje nótami marhúľ a čerstvého hrozna a postupne sa rozvinie smerom k vôňam jemného korenia a ovocných koláčov. Podnebie je svieže a elegantné, pomerne výrazné a s výnimočne dlhou dochuťou.
 
Obj. č. 140200346367_0700DB
Viac o koňaku